- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o przemocy

Co zrobić, gdy jest się ofiarą lub świadkiem przemocy. Jakie konsekwencje grożą jej sprawcy. To część tematów, które zostały poruszone podczas ostatnich spotkań z młodzieżą na terenie powiatu szamotulskiego. Spotkania odbyły się w ramach akcji „I ty możesz zapobiegać przemocy”.

W minionym oraz w tym tygodniu policjanci spotykali się z dziećmi oraz z młodzieżą z terenu powiatu szamotulskiego w celu przeprowadzenia profilaktycznych działań mających na celu zapobieganie przemocy.

W ostatnich dniach odbył się cykl spotkań z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Szamotułach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Wcześniej policjanci odwiedzili też inne placówki z terenu powiatu szamotulskiego.

- Reklama -

Podczas profilaktycznych zajęć policjanci rozmawiali z dziećmi na temat przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz przemocy domowej. Funkcjonariusze informowali też młodzież o tym, jakie konsekwencje grożą nieletniemu sprawcy czynów zabronionych.

W trakcie spotkań, policjanci omawiali m. in. zdarzenia zaistniałe na terenie kraju oraz na terenie naszego powiatu. Mundurowi chcieli uświadomić dzieciom, że przemocy nie należy stosować oraz gdzie można szukać pomocy jeśli jest się jej ofiarą lub świadkiem.

W trakcie większości spotkań, młodzież miała też okazję do zobaczenia filmów profilaktycznych dotyczących przemocy. Przytoczone przykłady z życia oraz prezentacja filmów, na wielu osobach robiła duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że młodzież wyciągnie wnioski ze spotkań i będzie potrafiła właściwie zareagować na niewłaściwe zachowania.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe