Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

0

Wakacje, to również czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą i rozmowy o ich bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku. Policjanci przypominają najmłodszym m. in., najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czy w drodze na wymarzone wakacje.

Policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wykorzystując każdą możliwość spotkania się z najmłodszymi. W ostatnim czasie policjanci z Szamotuł spotkali się z dziećmi przy świetlicy wiejskiej w Gorszewicach, na Festynie Rodzinnym w Lipnicy oraz w przedszkolach („Rzepka”, „Kubuś Puchatek” oraz  „Muchomorek” – w Otorowie).

W trakcie plenerowych imprez funkcjonariusze przygotowali profilaktyczne stoiska, przy których rozmawiali z uczestnikami głównie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi mogli wykonać kolorowanki profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, ci starsi natomiast chętnie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. W zamian za odpowiedzi i pochylenie się nad przedmiotową tematyką, mieszkańcy otrzymywali od funkcjonariuszy odblaski, kamizelki odblaskowe lub profilaktyczne książeczki i elementarze.

W przedszkolu najmłodsi doskonale wiedzieli jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na wsi czy wyjeździe wakacyjnym. Policjanci przestrzegli także dzieci przed rozmowami z nieznajomymi osobami i przypominali o prawidłowym zachowaniu na drodze. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. Mali słuchacze doskonale wiedzieli, że mogą czuć się bezpiecznie tylko na strzeżonych kąpieliskach.

Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel to zdrowie i życie nasze oraz najbliższych i zależy często od nas samych!

[Best_Wordpress_Gallery id=”977″ gal_title=”Bezpieczne wakacje 2019-2″]
Zobacz więcej: