- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Policjanci rozdawali odblaski

W ramach działań związanych z akcją „ZNICZ” policjanci z Szamotuł dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe, aby piesi oraz rowerzyści byli widoczni na drogach.

We wtorek dzielnicowi z Szamotuł razem z profilaktykiem postawili na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mając na uwadze duże skupienie ludzi w okolicach cmentarzy, w ich okolicy w Szamotułach, w Otorowie oraz w Brodziszowie funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe. Celem tych działań było uświadomienie ludziom, jak ważne są odblaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze po zmroku.

- Reklama -

Korzystając z okazji, funkcjonariusze informowali mieszkańców o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Warto jednak nosić je nie tylko w miejscach, w których wymagają tego przepisy. Aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, dobrze jest być widocznym również na terenie zabudowanym.

Policjanci rozmawiali również z mieszkańcami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat bezpieczeństwa mienia. Dzielnicowi przypominali m. in., aby uważać na zatłoczonych cmentarzach, aby nie paść ofiarą kieszonkowców.

Mamy nadzieję, że te profilaktyczne działania wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu szamotulskiego.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe