- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Policjanci wraz z maskotką Wielkopolskiej Policji – Sierżantem Pyrkiem odwiedzili przedszkolaków. Podczas działań profilaktycznych, mundurowi skupili się na bezpieczeństwie na drodze oraz na właściwym zachowaniu wobec osób obcych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu dzieci.

 We wrześniu szamotulscy policjanci odwiedzili przedszkolaków z Wronek, Pamiątkowa, Gaju Wielkiego i Obrzycka. Spotkania zostały zorganizowane w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Reklama -

Mundurowi opowiedzieli maluchom na czym polega praca policjanta, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, czy też jak zachowywać się podczas zabaw na placu zabaw. W tym zakresie dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Istotnym punktem spotkań były również rozmowy na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Mundurowi przypomnieli także, w jaki sposób oraz na jakie numery dzwonić, gdy człowiek potrzebuje pomocy.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było omówienie środków przymusu bezpośredniego w które wyposażony jest policjant pełniący służbę zewnętrzną. Na koniec policjanci chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Miłą niespodzianką dla najmłodszych był oznakowany radiowóz.

przedgl

przedszkole2

Źródło i zdjęcia: www.szamotuly.policja.gov.pl


Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe