- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Policjanci kontrolują dzisiaj zachowanie kierowców na przejazdach kolejowych

W dalszym ciągu dochodzi do dużej ilości przypadków łamania przepisów ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych w tym nielegalnego przechodzenia przez tory kolejowe. Dlatego policjanci prowadzą kontrole drogowe w rejonie przejazdów kolejowych.

Dzisiaj (26 lipca) policjanci szamotulskiej drogówki prowadzą działania kontrolo-prewencyjne ukierunkowane na zapewnieniu bezpieczeństwa na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych.

- Reklama -

Głównym celem działań, w których uczestniczą funkcjonariusze ruchu drogowego jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowo – drogowych, a także edukacja uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego poruszania się w powyższych rejonach.

Należy pamiętać, że rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa może ulec uszkodzeniu tak, jak inne urządzenia automatyczne. Podobnie jest z dróżnikami, którzy mogą np. zasłabnąć i nie zamknąć rogatek w odpowiednim momencie.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Kierujący musi również pamiętać, że ma obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy.

Do niewłaściwych, a co za tym idzie najbardziej niebezpiecznych zachowań kierowców należą: ignorowanie znaku STOP lub włączonej sygnalizacji świetlnej, wjazd na przejazd przy zamykaniu lub otwieraniu się rogatek, omijanie zamkniętych rogatek, wjazd na przejazd pomimo zbliżającego się pociągu, wjazd na przejazd pomimo braku możliwości kontynuowania jazdy.

KPP

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe