- Reklama -
-0.5 C
Szamotuły
środa, 30 listopada, 2022

Policjanci i strażacy szukali zaginionego mężczyzny. Wykorzystano m.in. drona

Jak już informowaliśmy, w piątek i sobotę prowadzono poszukiwania starszego mężczyzny, mieszkańca miejscowości Lulinek w gminie Szamotuły. Okazuje się, że poszukiwania prowadzone były na szeroką skalę. Wykorzystano m.in. specjalistyczny sprzęt.

11 listopada o godzinie 22.48 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji, które informowało o zaginięciu mężczyzny w miejscowości Lulinek. Z przekazanych informacji wynikało, że 11 listopada w godzinach porannych mężczyzna wyszedł ze swojego mieszkania i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Baborowo, OSP Przecław, OSP Szamotuły oraz OSP Pamiątkowo, natomiast za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG 6 Poznań z dronem. Miejsce koncentracji sił i środków wyznaczono w miejscowości Lulinek ul. Leśna – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Strażacy wraz z policją przeszukali pobliskie pola, teren leśny oraz zarośla. Działania prowadzono również z powietrza – z wykorzystaniem drona. Niestety piątkowa akcja zakończyła się niepowodzeniem – około godziny 3 działania przerwano.

Poszukiwania wznowiono w sobotę rano. Tym razem na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Baborowo, OSP Przecław, OSP Szamotuły oraz OSP Pamiątkowo, a miejsce koncentracji sił i środków wyznaczono w miejscowości Pamiątkowo.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia strażaków zatrzymał jeden z mieszkańców informując, że poszukiwana osoba znajduje się u niego w budynku mieszkalnym. Po potwierdzeniu informacji, że to osoba poszukiwana na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego w celu przebadania – informuje ogn. Łukasz Kawka. Poszukiwany 83-latek przebywał u znajomego. Cały i zdrowy wrócił do swojego miejsca zamieszkania.

W piątkowej akcji uczestniczyło 8 zastępów (35 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja, natomiast w sobotę w działania zaangażowano 5 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe