- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Policjanci apelują o ostrożność. Dzisiaj już pięć zdarzeń na drogach powiatu

Z trudnymi warunkami na drodze nie radzi sobie część kierowców. Służby ratunkowe co chwilę wyjeżdżają dzisiaj do zdarzeń drogowych.

-Dzisiaj od godzin porannych, policjanci interweniowali już pięć razy w związku ze zdarzeniami drogowymi. Niestety zaśnieżona czy śliska nawierzchnia wymaga od nas kierowców szczególnej ostrożności. Warto zdjąć nogę z gazu aby bezpiecznie dotrzeć do celu.
Policjanci interweniowali m.in. w Kaźmierzu, gdzie 24-letni mieszkaniec Poznania, który kierował samochodem marki Citroen Jumper stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie posesji. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Interweniujący policjant sprawdził stan jego trzeźwości- mężczyzna był trzeźwy. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem karnym.
Do kolizji doszło również w Ćmachowie, gdzie mieszkaniec gminy Sieraków na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na pobocze, gdzie wywrócił pojazd na dach. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym. O śliskiej nawierzchni poinformowano służby drogowe.
W Ćmachowie mogą jednak spotkać Państwa utrudnienia na drodze z uwagi na kolejne zdarzenie drogowe, które zostało tam zgłoszone. Na miejscu pracują policjanci – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

Zdarzenie w Ćmachowie. Fot. Czytelniczka.
  1. Niestety zaśnieżona czy śliska nawierzchnia wymaga od nas kierowców szczególnej ostrożności” a od DROGOWCÓW odśnieżenia nawierzchni!!!!

  2. Jak zwykle, drogi w okolicach wronek nie przygotwane do zimy- kwintesencja drogówki, jak i zarządu gminy wronki, wstyd.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe