- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Policja wyjaśnia sprawę wypadku w Karolinie

W minioną sobotę około godziny 17:30 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Karolinie. Obrażenia poszkodowanych zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Z ustaleń wynikało, że zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe, Citroen Xara, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu obornickiego oraz Ford Focus, którym kierował 42-letni mieszkaniec Lubonia. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania.

Z miejsca wypadku pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala 6 osób. Dwoje z nich (kierujący citroenem oraz 19-letnia pasażerka forda) doznały poważniejszych obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny oraz sporządzili niezbędną dokumentację. Samochody biorące udział w wypadku zostały przez nich zabezpieczone do celów procesowych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem – mężczyzna był trzeźwy. Policjanci nie mieli możliwości zbadania stanu trzeźwości kierującego citroenem, w związku z powyższym mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków.

Podejrzewamy, iż przyczyną wypadku było nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Przyczyny zdarzenia i postawiona teza będą jednak szczegółowo wyjaśniane w ramach prowadzonego dochodzenia – informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

- Reklama -

Podejrzanemu o spowodowanie wypadku mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”428″ gal_title=”wypadek Karolin”]

fot. gł. KPP w Szamotułach // fot. PSP Szamotuły

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe