- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Podziękowania za zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia

Zakład Karny we Wronkach może poszczycić się bardzo dobrze wyszkoloną kadrą, wykonującą swoje codzienne obowiązki ofiarnie i z pełnym zaangażowaniem. Tę postawę i posiadane kompetencje funkcjonariusze potrafią wykorzystać również w czasie wolnym od służby.

15 czerwca 2020 r. na moście drogowym we Wronkach zasłabł przechodzień. Świadkowie zdarzenia, a wśród nich funkcjonariusz działu ochrony Zakładu Karnego we Wronkach kpr. Krystian Kabaciński, przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po trwających ponad godzinę działaniach ratowniczych i przywróceniu funkcji życiowych, mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Z kolei 23 czerwca 2020 r. w Pniewach mł. chor. Mariusz Książek, wychowawca działu terapeutycznego Zakładu Karnego we Wronkach był świadkiem agresywnego zachowania młodego mężczyzny wobec kobiety. Poszkodowana w pewnym momencie straciła przytomność. Funkcjonariusz wezwał napastnika do zaprzestania agresywnego zachowania oraz niezwłocznie przystąpił do udzielania kobiecie pierwszej pomocy. Po powiadomieniu służb ratunkowych monitorował stan zdrowia poszkodowanej do czasu przybycia zawodowych służb ratownictwa medycznego.

- Reklama -

Mł. chor. Mariusz Książek jest dyplomowanym ratownikiem medycznym, w przeszłości pracującym w pogotowiu ratunkowym. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi funkcjonariuszami a także z osadzonymi, prowadząc liczne szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi funkcjonariusze po raz koleiny pokazali, że służba nie kończy się za murem. Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach, płk Artur Koczerba, podziękował mł. chor. Mariuszowi Książkowi i kpr. Krystianowi Kabacińskiemu za zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia oraz wyróżnił ich za godną naśladowania postawę jak również dbanie o dobre imię Służby Więziennej – informuje mjr Danuta Zielińska z Zakładu Karnego we Wronkach.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe