- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Podsumowanie akcji „Znicz 2016”

Od 28 października do 2 listopada trwały działania pod hasłem „Znicz 2016”. Policjanci prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców w okresie Wszystkich Świętych. Policja podsumowuje akcję.

W czasie trwania akcji na drogach powiatu można było zauważyć znacznie większą liczbę policjantów niż na co dzień. W tych dniach głównym zadaniem mundurowych było dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci podejmowali działania mające na celu upłynnienie ruchu drogowego (szczególnie w dniu 1 listopada w okolicach cmentarzy). Oprócz tego policjanci zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.

- Reklama -

Tegoroczna akcja” Znicz” na drogach naszego powiatu przebiegła spokojniej niż w roku ubiegłym. Od 28 października do 2 listopada br. na terenie powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. W tych dniach doszło do 9 kolizji drogowych, a jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci w trakcie trwania akcji zatrzymali w sumie sześciu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Czterech z nich kierowało samochodem w stanie nietrzeźwości.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe