- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Podejrzany o kradzieże samochodów w rękach policji

Wspólna praca policjantów z Pniew oraz kryminalnych z Szamotuł doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanego o kradzieże samochodów. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego na wniosek śledczych, a decyzją sądu trafił do aresztu. Postępowanie w sprawie jest w toku.

Pracując nad sprawą kradzieży samochodu, do której doszło w Pniewach, miejscowi policjanci wspólnie z kryminalnymi z Szamotuł ustalili i zatrzymali podejrzanego o przestępstwo.

Do kradzieży doszło w dniu 7 marca br. Łupem złodzieja padł wówczas volkswagen passat. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż sprawca ukradł pojazd poprzez włamanie, a do jego przewiezienia wykorzystał autolawetę.

- Reklama -

Na trop podejrzanego natrafili dzielnicowy oraz kryminalni z Pniew. W sprawę zaangażowali się też kryminalni z Szamotuł. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany to 40-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze pojechali zatrzymać mężczyznę. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci znaleźli m.in. narzędzia, które mogły być wykorzystywane przy kradzieży pojazdów oraz tablice rejestracje od innego skradzionego samochodu.

Z zebranych dowodów wynikało, iż 40-latek mógł mieć na sumieniu nie tylko kradzież poprzez włamanie w Pniewach. Usłyszał również zarzuty za kradzież poprzez włamanie Nissana X-Trial. Do tego przestępstwa doszło w Dopiewie.

Na wniosek śledczych, a decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu. Za kradzież grozić mu może do 10 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe