- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Pniewy: za zakupy chciał zapłacić kradzioną kartą

Policjanci z Pniew zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela wraz z pieniędzmi i dokumentami oraz posługiwanie się skradzioną kartą płatniczą. Jeden z mężczyzn wzbudził podejrzenia ekspedientki, gdy za zakupy chciał zapłacić cudzą kartą.

W ubiegłym tygodniu (18 stycznia br.) policjanci z Pniew otrzymali zgłoszenie, iż pewien mężczyzna chciał zapłacić za zakupy cudzą kartą płatniczą w jednym z miejscowych marketów. Na miejscu policjanci dowiedzieli się, iż zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia ekspedientki, która udaremniła mu przestępstwo. Do sklepu przyjechała właścicielka karty. Kobieta oświadczyła, że został jej skradziony portfel wraz z pieniędzmi oraz dokumentami i odzyskaną przez ekspedientkę kartą.

Podejrzenia kradzieży padły na dwóch mężczyzn, którzy przebywali dzień wcześniej w jej domu w odwiedzinach u jednego z członków jej rodziny. To właśnie jeden z nich próbował zapłacić w sklepie skradzioną kartą.

- Reklama -

Mężczyźni byli też znani miejscowym policjantom. Byli to dwaj mieszkańcy Pniew w wieku 32 oraz 42 lat. Funkcjonariusze zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. W chwili zatrzymania podejrzani byli nietrzeźwi, przesłuchani zostali więc następnego dnia.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż kradzieży portfela wraz z zawartością pieniędzy oraz dokumentów najprawdopodobniej dokonał 42-latek. Usłyszał więc zarzut kradzieży oraz kradzieży dokumentu. Drugi z mężczyzn jest natomiast podejrzany o trzykrotne płacenie skradzioną kartą i jedno usiłowanie popełnienia tego przestępstwa, co w polskim prawie jest kwalifikowane jako kradzież z włamaniem.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im kara więzienia, a o jej wymiarze zadecyduje sąd.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe