- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Pniewy. Siostra Genowefa Zaworska świętowała 104. urodziny

Najstarsza mieszkanka gminy Pniewy, a zarazem najstarsza urszulanka Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek SJK obchodziła na początku stycznia jubileusz 104. urodzin.

Siostra Genowefa Zaworska urodziła się w Krzykosach k/Środy Wielkopolskiej 6 stycznia 1919 roku. Jest dziesiątym dzieckiem swoich rodziców. Po niej urodziło się jeszcze troje rodzeństwa. Genowefa Zaworska w 1949 roku przyjechała do Pniew, z zamiarem wstąpienia do zakonu sióstr urszulanek. Po sześciu latach złożyła śluby wieczyste. Większość zakonnego życia spędziła w Pniewach. W latach 1959-1963 służyła w Miłkowie, a w latach 1966-1980 pracowała w Sokolnikach, Łagowie i w Poznaniu. Od 43 lat przebywa nieprzerwanie w Pniewach. Mieszkańcy miasta pamiętają ją z 18-letniej posługi na probostwie parafii św. Wawrzyńca, kiedy proboszczem i dziekanem dekanatu pniewskiego był ks. kanonik Marian Maciejewski.

Z okazji urodzin, 5 stycznia jubilatkę odwiedził burmistrz Pniew wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Pniewach. Samorządowcy złożyli pani Genowefie oraz siostrze Marii Więckowskiej, która świętowała 97-urodziny najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli kwiaty.

- Reklama -

Tegoroczna wizyta była wyjątkową i niepowtarzalną, podczas której Siostra Genowefa pomimo widocznego na twarzy i ciele upływu czasu dała ogromne świadectwo wiary w zbawienie i miłości do Boga, poprzez ciągłą modlitwę różańcową na trzymanym wielogodzinnie w kruchych dłoniach różańcu. W rozmowie nadal troskliwa i zapewniająca o modlitwie za innych – informuje UMiG Pniewy.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe