- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Pniewy. Przez wandali wstrzymano możliwość wypożyczania rowerów miejskich

Do nietypowej sytuacji doszło w Pniewach.

W ostatnich dniach maja pniewski magistrat poinformował o wstrzymaniu systemu Pniewskich Rowerów Gminnych. Cieszyliśmy się kiedy wystartowały Pniewskie Rowery Gminne. Zachęcaliśmy Państwa do wypożyczania rowerów do przemieszczania się po naszym mieście w sposób ekologiczny, zdrowy i przyjazny dla środowiska – czytamy na stronie urzędu.

Niestety, pomimo starań urzędników i służb porządkowych, nie udało się powstrzymać wandali, którzy regularnie niszczą miejskie jednoślady. Każdego dnia do serwisu trafiały zdewastowane rowery. To smutne, ale pokazuje jak niektórzy szanują, a raczej nie szanują wspólnej własności – informuje Urząd Miasta i Gminy Pniewy.

- Reklama -

W celu ochrony miejskiego mienia oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, możliwość korzystania z Pniewskich Rowerów Gminnych została tymczasowo wstrzymana.

Zamknięcie wypożyczalni rowerów jest decyzją tymczasową, której celem jest zabezpieczenie naszej infrastruktury przed dalszymi aktami wandalizmu oraz przywrócenie usługi jak najszybciej. Pracujemy wraz z lokalnymi organami ścigania nad identyfikacją sprawców i podjęciem odpowiednich środków, aby zapobiec dalszym incydentom – informuje UMiG.

Decyzja obowiązuje do odwołania.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe