- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Pniewy najlepsze w Zimowej Spartakiadzie Gmin!

Wielobój rodzinny, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, podnoszenie ciężarka, rzut lotką, przeciąganie liny – to konkurencje rozgrywane w ramach Zimowej Spartakiady Gmin Powiatu Szamotulskiego. Impreza odbyła się w minioną niedzielę 19 lutego w hali „Nałęcz” w Szamotułach.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny reprezentujące: Gminę Obrzycko, Ostroróg, Pniewy i Szamotuły. Zapał zawodników był ogromny! Żaden z nich ani myślał o tym, by odpuścić, a walka faktycznie trwała do samego końca. Oczywiście nie zabrakło też dobrej zabawy.

- Reklama -

Zwycięzcą Spartakiady została Gmina Pniewy z dorobkiem 77 punktów. II miejsce zajęły Szamotuły (58 punktów), III – Ostroróg (53 punkty), a IV – Gmina Obrzycko (45 punktów). Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali od Starosty Józefa Kwasniewicza oraz Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich, Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Jana Stefaniaka, medale i dyplomy. Reprezentantom wszystkich drużyn wręczono natomiast piękne puchary.

Gmina Pniewy reprezentować będzie teraz Powiat Szamotulski na szczblu wojewódzkim. Zimowa Wielkopolska Spartakiada w Przygodzicach odbędzie się w marcu.

Starostwo Powiatowe (www.powiat-szamotuly.pl)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe