- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Pniewy. Fałszywe zgłoszenie postawiło na nogi wszystkie służby

Głupi żart postawił dzisiaj w nocy na nogi wszystkie służby ratunkowe.

4 lutego o godzinie 1.53 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w Pniewach. Według zgłaszającego, poważnie ranna miała zostać jedna osoba, która była nieprzytomna i nie oddychała.

-Po sprawdzeniu całej ulicy Wolności, jak i dróg okolicznych, wypadku nie stwierdzono, wezwanie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy – informują druhowie z Pniew. Do zdarzenia zadysponowano OSP Pniewy, policję i zespół ratownictwa medycznego.

- Reklama -

Co grozi za wywołanie fałszywego alarmu?

Fałszywe alarmy zdarzają się dość często. Według statystyk PSP Szamotuły, takich zgłoszeń w ubiegłym roku było 71. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi dotkliwa kara:

Art. 66. § 1. Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego

– podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych.

-Takie żarty są nie na miejscu, potępiamy je, do zdarzenia zostały zadysponowane liczne siły i środki, wszystkie służby ratunkowe zostały postawione na nogi. W momencie gdy służby ratownicze zajmują się zgłoszeniem, które jest głupim żartem, ktoś faktycznie może potrzebować pomocy – dodają strażacy z Pniew.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe