Pniewy. 9 zastępów walczyło z pożarem domu

0
fot. OSP Ostroróg (Krzysztof Andrzejewski)

W piątek około godziny 11:20 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku mieszkalnego na ulicy Miłej w Pniewach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar wiaty w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Ogień objął również elewację budynku, piwnicę oraz pokój. Dzięki sprawnej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na resztę pomieszczeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenia budynku mieszkalnego oraz drewnianą wiatę, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie sąsiadujących budynków, przewietrzeniu i oddymieniu budynku mieszkalnego, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia, wyniesieniu spalonego sprzętu i drewna opałowego z wiaty oraz jego dogaszeniu. – informuje PSP Szamotuły.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie. Zniszczeniu uległa elewacja budynku, drewniana wiata przy budynku mieszkalnym, wyposażenie piwnicy, okopceniu uległy ściany w pokoju, uszkodzone zostały: okna, drzwi wejściowe do piwnicy oraz sprzęt ogrodniczy. Straty oszacowano na 200 000 złotych.

W działaniach ratowniczych brały udział cztery zastępy z PSP Szamotuły, dwa zastępy z OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Ostroróg, OSP Podrzewie oraz policja, straż miejska i pogotowie energetyczne.

Na razie oficjalna przyczyna pożaru nie jest znana.

Zobacz więcej: