2.4 C
Szamotuły
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Pięściarze z Szamotuł rozbili bank! 3 złote i 2 brązowe medale zawodników Szamotuły Boxing Team

W dniach 10 – 12 marca w Pile odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików, Młodziczek ,Kadetów, Kadetek, Juniorek , Juniorów, Seniorek i Seniorów, w Boksie. W zawodach rewelacyjnie spisali się podopieczni Szamotuły Boxing Team.

Impreza odbyła się w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile. Jej organizatorem był klub Sporty Walki Piła, przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Bokserskim, Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatem Pilskim.

W zawodach wzięło udział 180 zawodników i zawodniczek z wielkopolskich klubów. Wśród nich było pięcioro podopiecznych Szamotuły Boxing Team.

Wiktor Brodzik po trzech wygranych pojedynkach zdobył złoty medal i nagrodę indywidualną – PUCHAR NAJLEPSZEGO KADETA Mistrzostw.

Antonina Wojczyńska wygrała finał z zawodniczką ze Śremu i zdobyła złoty medal oraz nagrodę indywidualną – PUCHAR NAJLEPSZEJ KADETKI Mistrzostw.

Paweł Cieciora wygrał z zawodnikiem z Trzemeszna i zdobył złoty medal w kategorii seniorów.

W turnieju wzięli udział również Gracjan Piasecki oraz Kacper Rodak. Obaj zdobyli brązowe medale – pierwszy w kategorii kadet, natomiast drugi w kategorii senior.