- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Pierwszy krążek szamotulskiej grupy Retrodisco. Posłuchajcie albumu „Wasze matki będą złe”

Retrodisco to duet szamotulskich artystów – Piotra Ruciaka i Patryka Kraśniewskiego. Grupa wydała dzisiaj nowy album – „Wasze matki będą złe”.

Retrodisco

Nikt tak dobrze nie przedstawi Retrodisco, jak założyciel zespołu Piotr Ruciak: W roku pańskim 2017 nabyłem w kwocie 200 złotych polskich organy Verona formation 2 od eksgrajka weselnego spod Wolsztyna. Pogoda była przyjemna, świeciło słońce, a w drodze towarzyszył mi kaprys tworzenia lekko krindżowej elektroniczki pod nóżkę. Inteligenckie disco-polo. Poezja techniawkana. Śpiewany kamprap. Pan Eksgrajek odnalazł futerał. Przejechał szmatką. Chwilę powalczył ze śrubokrętem żeby odpiąć zastaną klamrę. Podłączył pod najgorszy piec gitarowy jaki znalazł. I już wiedziałem czym wypełnię kolejne tygodnie. Niemal natychmiast powstały Adidasy. Tekst przyszedł do mnie upalnym popołudniem podczas grabienia zgniłych owoców spod jabłoni. Idealny moment żeby się schować w cieniu, zapalić, a potem pograć i potańczyć.

- Reklama -

Potem doszedł do mnie Patiś czyli Wąski mój przyjaciel, wielki muzyk przez pisane CAMPSEM EM, z którym se pogrywam dla przyjemności odkąd się znamy, a znamy się od czasów kiedy jeszcze byliśmy grzecznymi chłopcami z jednego miasteczka. Patiś mi pomógł ponagrywać, poaranżować, dodał kilka ładnych rzeczy od siebie. Do tego nasz przyjaciel Jariś czyli Robak nam podarował z trzy bity i mi ciepło na serduszku, że koledzy się zaangażowali w tę podróż i mam nadzieję że to też słychać.

„Wasze Matki Będą Złe”

Nowy album Retrodisco zadebiutował w czwartek, 15 lutego i składa się z 10 utworów. Można go odsłuchać w popularnych serwisach streamingowych, w tym na Spotify. Jak przyznają artyści, krążek nie powstałby, gdyby nie wsparcie ekstra ludzi: za nagrania i bity do kilku kawałków odpowiada doskonale znany w Szamotułach Robak/MetruM studio, miks i master to zasługa Emila Wojtczaka, szatę graficzną płyty zaprojektował DualityBeatz, Ewa Wójcik odpowiada za klip do utworu Adidasy. Album ma się ukazać również w formie fizycznej na CD – sprzedaż ruszy w przyszłym tygodniu.

Cały album jest do odsłuchania m.in. w serwisie Spotify: https://open.spotify.com/album/1Fxzn8cOWemhvH8JBi9MmE

Retrodisco na Facebooku: https://www.facebook.com/Retrodisco97

Fragmenty utworów:

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe