- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Pierwsza sesja nowej Rady Miasta i Gminy Szamotuły

19 listopada 2018 r. o godzinie 12.00, zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Szamotuły.

Nowi radni jak i radni, którzy zostali wybrani po raz kolejny będą pełnić swój mandat w latach 2018 – 2023. Na początku obrad pierwszej sesji, które prowadziła Marianna Szymańska, Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Wojciech Rataszewski wręczył radnym zaświadczenia o wyborze radnego i wyborze burmistrza. Przewodniczącemu towarzyszyła wiceprzewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Halina Buchwald.

- Reklama -

Po wręczeniu zaświadczeń nastąpiło ślubowanie radnych oraz ślubowanie burmistrza.

Po stwierdzeniu quorum (obecni byli wszyscy radni) i przedstawieniu porządku obrad przystąpiono do realizacji punktu 6 obrad – wyboru Przewodniczącego Rady. Najpierw zgłaszano kandydatury wraz z uzasadnieniem. Radni zgłosili dwóch kandydatów: Jerzego Najderka i Mariana Płacheckiego, przewodniczącego Rady poprzedniej kadencji. W celu przeprowadzenia głosowania powołano komisję skrutacyjną, w skład której weszły 3 osoby: Katarzyna Mejer – przewodnicząca, Ilona Kaluga i Tomasz Łączkowski – członkowie. Radni podchodzili do przewodniczącej Katarzyny Mejer, odbierali karty do głosowania i w sposób tajny oddawali głos, wrzucając karty do przezroczystej urny.

Na 21 kart do głosowania oddano 20 głosów ważnych. Bezwzględną większością zwyciężył Marian Płachecki, na którego kandydaturę oddano 12 głosów. Jerzy Najderek otrzymał 8 głosów. Wybrany na kolejną kadencję Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marian Płachecki przejął prowadzenie obrad, podziękował za wybór, pogratulował wyboru radnym i wyraził przekonanie, że nowa Rada będzie sprawnie działać dla dobra naszego miasta i gminy.

Poza porządkiem obrad głos zabrał poseł na sejm RP Jakub Rutnicki, który pogratulował wyboru radzie i burmistrzowi i przypomniał, że jego biuro poselskie działa i jest do dyspozycji szamotulan.

Na zakończenie obrad przewodniczący Marian Płachecki ogłosił termin następnej sesji na 23 listopada i zamknął obrady pierwszej sesji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”732″ gal_title=”Nowa Rada UMiG”]

UMiG

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe