- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Pechowa niedziela dla kierowców jednośladów

Ostatnia niedziela maja nie była najszczęśliwszą dla kierujących jednośladami. Na terenie powiatu szamotulskiego odnotowaliśmy aż trzy wypadki z ich udziałem jednego dnia. Sprawy są wyjaśniane w ramach postępowań. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia.

Pierwsze poważne zdarzenie z udziałem motocyklisty odnotowaliśmy wczoraj około godziny 16.15 na trasie z Chojna do Sierakowa. Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynikało, iż mieszkaniec Szamotuł, który kierował motocyklem marki Yamaha, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwny pas ruchu i wpadł do przydrożnego rowu. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia w tym przypadku, mogło być niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce około godziny 16.20 na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z drogą K 92. Zderzyły się ze sobą dwa pojazdy – skoda fabia, którą kierował mieszkaniec Wronek oraz motocykl yamaha, którym kierował mieszkaniec Skwierzyna. W wyniku zderzenia, pojazdy zapaliły się. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili przebieg wypadku. Prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący motocyklem, z miejsca zdarzenia został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Szpitala. Doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

- Reklama -

Ostatni wypadek miał miejsce na terenie gminy Wronki, w miejscowości Stare Miasto. Również w tym przypadku policjanci ustalili, iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Z ustaleń wynikało, iż zderzyły się ze sobą dwa pojazdy- opel astra, którym kierował mieszkaniec powiatu międzychodzkiego oraz motorower marki Beta, którym kierował mieszkaniec Wronek. Kierujący motorowerem został przetransportowany do szpitala. Niestety, podobnie jak w poprzednim przypadku, i ten kierujący jednośladem doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscach zdarzeń, funkcjonariusze zbierali niezbędne dowody. Ustalali świadków oraz uczestników zdarzeń, sporządzali oględziny, a także inną niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Sprawy te są wyjaśniane w ramach prowadzonych postępowań. Ku przestrodze warto wiedzieć, że za spowodowanie wypadku polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe