- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Panattoni zakończyło budowę nowej hali dla Air Spiralo w Szamotułach

Firma Panattoni zakończyła budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej dla Air Spiralo. Nowa inwestycja o powierzchni 9 200 m kw. znacząco zwiększy możliwości produkcyjne i logistyczne firmy działającej w Szamotułach.

Nowy obiekt BTS jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej fabryki Air Spiralo, co pozwoli na konsolidację procesów logistycznych i produkcyjnych. 9 200 m kw. jest dostępne dla procesów produkcyjnych, operacji magazynowych i biur.

„Ukończenie tej inwestycji to kolejne potwierdzenie naszej elastyczności i zdolności do realizacji projektów dostosowanych do specyficznych potrzeb naszych klientów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój Air Spiralo, tworząc nowoczesny zakład, który otwiera przed firmą nowe możliwości rozwoju biznesowego” – powiedział Marek Foryński, Managing Director w Panattoni BTS. 

- Reklama -

Air Spiralo to niezależna, rodzinna firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości elementów wentylacyjnych. Posiada fabryki w Holandii, Polsce i Finlandii, z których dostarcza produkty do klientów w całej Europie.

„Dziękuję całemu zespołowi i partnerom za zaangażowanie w tworzenie nowego zakładu produkcyjnego. Ta inwestycja otwiera ogromne możliwości i jest kluczowym elementem w naszej strategii biznesowej. Dzięki zlokalizowaniu hali w sąsiedztwie funkcjonującej już fabryki będziemy mogli efektywnie zarządzać rosnącą produkcją i logistyką, co jest niezwykle ważne dla naszego dalszego rozwoju na rynku europejskim” – mówi Roland Schrödter, Dyrektor Generalny Air Spiralo Poland  „Air Spiralo jest obecne w Szamotułach od 1992 roku. Konsekwentnie stawiamy na tę lokalizację przede wszystkim ze względu na kompetencje i profesjonalizm pracowników, bez których nasz sukces nie byłby możliwy” – dodaje.

„Budowa tego obiektu była pewnym wyzwaniem, ponieważ w dużej mierze przypadała na okres zimowy. Konieczne było też odpowiednie zagospodarowanie terenu typu brownfield. Tym bardziej cieszymy się, że inwestycja została oddana klientowi zgodnie z planowanym terminem” – wyjaśnia Paulina Sokołowska, BTS Development Manager w Panattoni – „Panattoni w pełni dostosowało obiekt do wymagań technicznych i operacyjnych Air Spiralo. Halę zaprojektowano z myślą o jego wszechstronności, dzięki czemu w przyszłości możliwe będzie przekształcenie powierzchni magazynowej na produkcyjną w miarę wzrostu produkcji. Wiązało się to chociażby z koniecznością zastosowania podwyższonej izolacyjności ścian i sufitu części magazynowej oraz przygotowaniem dachu do zwiększenia dostępności światła dziennego”.

Zakład Air Spiralo będzie teraz wyposażany w nowe linie technologiczne i maszyny. Zastosowano w nim szereg rozwiązań minimalizujących zużycie wody, energii oraz emisji CO2, a jego dach przystosowano do montażu instalacji fotowoltaicznych oraz urządzeń chłodzących. Inwestycja przejdzie certyfikacje BREEAM na poziomie Excellent.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe