- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Oszukiwała na internetowych zbiórkach

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach skierowała do Sądu Rejonowego w Szamotułach akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która organizowała fałszywe zbiórki pieniędzy.

Natalia W. podejrzana jest o dokonanie przestępstw z art. 286 § 1 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k., które to pozostają w związku z organizowaniem zbiórek na portalu Zrzutka.pl na leczenie psa o imieniu Zosia. Chodzi o doprowadzenie osób do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także o podrabianie dokumentów.

- Reklama -

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, modus operandi oskarżonej polegał na dokonywaniu oszustw oraz posługiwania się podrobionymi dokumentami i przerobionymi zdjęciami podczas zbiórek o nazwach:

– „Potrącona psina z połamanymi łapkami prosi o pomoc! Właściciel zgodził się aby ją uśpić”,

– „Pomoc dla pieska”

– „Rehabilitacja Zosi”.

Udało nam się dotrzeć do kilku zbiórek, na których kobieta zebrała około 10 tys. złotych. Oskarżona oszukiwała w wyjątkowo perfidny sposób, wykorzystując ludzkie współczucie. Na zorganizowanych przez siebie zbiórkach pisała m.in.: „Błagam o pomoc dla Zosi z połamanymi łapkami. Zosia z połamanymi łapkami błaga o pomoc! 3 miesiące temu na moich oczach została potrącona przez samochód dostawczy moja Zosia.”, „W grudniu został potrącony około roczny pies – suczka. Weterynarz do którego straż miejska zawiozła pieska powiedział, że pies jest do uśpienia ( bez badania!!!!!).”

Prokurator zaakceptował wniosek kobiety o dobrowolne poddanie się karze. Więcej informacji wkrótce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe