- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Ostroróg. Aby zatrzymać nietrzeźwego kierowcę policjanci musieli wybić szybę w jego aucie [NAGRANIE]

Policjanci szamotulskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę kierującemu samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnału danego przez funkcjonariuszy. Aby ująć 39-latka, policjanci musieli wybić szybę w jego aucie. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Wczoraj, około godziny 19.50 policjanci otrzymali zgłoszenie, iż po miejscowości Ostroróg ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol szamotulskiej drogówki. Na ulicy Poznańskiej policjanci zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy.

Policjanci użyli więc sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać kierującego samochodem do kontroli. Ten jednak zignorował sygnał dany przez funkcjonariuszy i kontynuował jazdę, poruszając się przy tym całą szerokością drogi. Wyraźnie było widać, że kierujący ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzany, przejechał ulicą Szamotulską i wjechał w ulicę Kapłańską, gdzie wykonał manewr, który wskazywał na to, że próbuje zawrócić lub wjechać na teren jednej z posesji. Nie było to jednak dla niego takie proste, gdyż mężczyzna uderzył  w słupek bramy wjazdowej. Policjanci zablokowali mu radiowozem możliwość dalszej jazdy. Mężczyzna próbował jeszcze wycofać, po czym, ruszając do przodu, ponownie uderzył w słupek.  

- Reklama -

Funkcjonariusze wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać kierującego. Ten jednak nie chciał wysiąść z samochodu i zablokował drzwi. Z uwagi na brak reakcji podejrzanego na polecenia policjantów, mundurowi musieli wybić szybę w pojeździe, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę.

Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, iż był to 39-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Sprawdzając go w policyjnym systemie, policjanci ujawnili, iż  miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy przez Policję. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się też, iż miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Samochód, którym kierował podejrzany został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Gdy wytrzeźwiał, dzisiaj usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Za pierwsze przestępstwo grożą dwa lata więzienia, za drugie 5 lat. Dodatkowo, mężczyźnie grozi zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna. Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku wyjaśniać też będą kwestę wykroczeń- jazdy bez uprawnień oraz spowodowania zdarzenia drogowego.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe