- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Osobówka dachowała na trasie Chlewiska – Przybroda

W piątek, 17 marca o godzinie 13.26 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego oraz osobach poszkodowanych na trasie Chlewiska – Przybroda.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Kaźmierz i OSP Chlewiska oraz policję i zespół ratownictwa medycznego. Dodatkowo, spoza powiatu szamotulskiego zadysponowano jednostki JRG 4 Poznań, OSP Przybroda i OSP Mrowino.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu, znajdował się na środku drogi. Podróżni opuścili pojazd samodzielnie.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po kolizji – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Po przebadaniu przez ratowników medycznych, okazało się, że żadna z osób nie wymaga hospitalizacji. Sprawa została zakwalifikowana jako kolizja.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe