- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

OSA nadlatuje do wsi

„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” jak co roku wyleci do wsi w gminie Szamotuły. To autorski projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców wsi.

  –OSA to już rozpoznawalna marka w naszych wsiach, która przyjeżdża latem aby zabawić wszystkich mieszkańców wsi. Ta scena na kółkach w tym roku dotrze do dziesięciu wsi- zapowiada Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.    
 

- Reklama -

„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” to impreza plenerowa łącząca występy sceniczne z szeregiem warsztatów artystycznych, gier, zabaw i konkursów. Dlaczego objazdowa? Otóż jest to scena na kółkach. Samochód ciężarowy, który przemierza gminę Szamotuły ze wsi do wsi, na miejscu imprezy zamienia się w scenę. W tym roku wystąpi na niej zespół z muzyką popularną Sigma” oraz Kapela Dudziarska.
Wokół tej oryginalnej sceny uczestnicy będą brać udział w warsztatach artystycznych. Będzie też „Balonowe zoo”, malowanie twarzy oraz szereg zabaw, gier, dmuchańce i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. – Dzięki „Osie”, po cyklu festynów w maju i czerwcu, w części wsi odbędzie się kolejna impreza plenerowa tego lata – mówi Piotr Michalak.            

Tegoroczna – już ósma edycja „OSY” – rozpocznie się w niedzielę 29 lipca o godz. 15.00-17.00 w Lipnicy i o godz. 18.00-20.00 w Krzeszkowicach. 5 sierpnia imprezy odbędą się w Witoldzinie i Pamiątkowie. 12 sierpnia „OSA” wjedzie do Otorowa i Koźla, a następnie 19 sierpnia do Lulinka i Przecławia. Na zakończenie 2 września scena na kółkach odwiedzi Kąsinowo i Piotrkówki.

To nie jedyne przedsięwzięcie adresowane przez ośrodek dla wsi tego lata. Pod koniec wakacji do ośmiu sołectw trafią rzeźby z pleneru, który odbędzie się w Szamotułach.

Zdjęcia – Tak było na jednej z pierwszych „OS”.

SzOK

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe