- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Szamotuł [ZDJĘCIA]

W wielu miejscowościach odbyły się dziś Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Szamotułach.

Barwny orszak rozpoczął się o godzinie 11.00 na szamotulskim Rynku, przy stajence bożonarodzeniowej. Następnie korowód przeszedł ulicami miasta do Bazyliki, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Przez cały czas uczestnikom orszaku towarzyszyły dźwięki kapeli góralskiej Zbyrcok.

Orszak Trzech Króli to jedno z najbardziej uroczystych i barwnych świątecznych wydarzeń, które co roku gromadzi tłumy ludzi na ulicach miasta. To nie tylko religijne święto, ale także okazja do wspólnego świętowania, dzielenia się radością i utrzymania polskich tradycji. Orszak Trzech Króli, obchodzony 6 stycznia, nawiązuje do biblijnej opowieści o trzech mędrcach, którzy podążając za gwiazdą, dotarli do Betlejem, aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

- Reklama -

W 2024 roku Orszaki Trzech Króli odbyły się w około 800 miastach w Polsce i na świecie. Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa “W jasełkach leży!”. Nawiązywały one do 800. rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez św. Franciszka z Asyżu, które odbyły się w miejscowości Greccio we Włoszech.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe