- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Ogromne straty po pożarze w Głuchowcu [FOTO]

W niedzielę, 13 marca strażacy z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego walczyli z pożarem w miejscowości Głuchowiec w gminie Wronki.

O godzinie 12.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informował o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Głuchowiec. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pożar budynku mieszkalnego, gospodarczego oraz dwóch samochodów osobowych, które znajdowały się na posesji. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek mieszkalny, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się budynek gospodarczy, podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się samochody osobowe, wycięciu otworów w dachu, wyniesieniu butli z gazem na zewnątrz, rozebraniu części poszycia dachu, dowożeniu wody do pożaru oraz sprawdzeniu całego budynku mieszkalnego i gospodarczego kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – informuje dyżurny PSP Szamotuły.

- Reklama -

Spaleniu uległo jedno mieszkanie z wyposażeniem, budynek gospodarczy z wyposażeniem, część dachu budynku oraz dwa samochody osobowe. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala jedną osobę.

W działaniach ratowniczych brało udział 13 zastępów z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe