- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Od środy można uzyskać 250 zł dofinansowania na zakup telewizora

W środę weszła w życie nowelizacja ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Nowelizacja przewiduje m.in. rozróżnienie kwoty dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego. W przypadku zakupu telewizora kwota dofinansowania wynosi 250 zł, natomiast w przypadku dekodera jest to 100zł.

25 kwietnia w naszym regionie nastąpi zmiana systemu nadawania telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC. W związku z tym starsze odbiorniki, które nie są przystosowane do nowego systemu, stracą możliwość odbioru większości kanałów naziemnych.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

- Reklama -

Wniosek o dofinansowanie można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:

Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka

Program dofinansowania trwa do 31 grudnia 2022 r. i do tego czasu można otrzymać i zrealizować świadczenie. Jak dotąd zostało złożonych 22 tyś. wniosków o dofinansowanie. 

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe