- Reklama -
13.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Obwodnica Wronek gotowa w 75 procentach [ZDJĘCIA]

Polecamy

Budowa obwodnicy Wronek idzie zgodnie z planem. Kiedy pojedziemy nową drogą?

W poniedziałek, 11 października Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego wizytowali budowaną obwodnicę i jej obiekty: most nad Wartą i wiadukt nad linią kolejową.

-Już dziś zostało wykonanych 75 proc. prac, a sama budowa zmienia wygląd tego fragmentu krajobrazu z tygodnia na tydzień.
To jedna z większych inwestycji drogowych, które mogły zostać zrealizowane dzięki funduszom unijnym, będącym w dyspozycji Zarządu Województwa Wielkopolskiego – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

- Reklama -

Jak wyjaśniał Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, wartość inwestycji to 82 mln zł, z czego 66,5 mln stanowi dotacja z WRPO 2014+. Przedstawiciele wykonawcy zadania – konsorcjum firm Colas i Most zapewniali z kolei, że prace przebiegają zgodnie z planem i powinny się zakończyć w czerwcu 2022 roku.

W ramach budowy obwodnicy Wronek o długości 5,2 km powstaje: trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią PKP, trzy ronda i drogi dojazdowe do terenów przyległych, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe w obrębie skrzyżowań.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -