- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Obszar Covidowy został ponownie otwarty w szamotulskim szpitalu

Polecamy

Pacjenci z COVID-19 ponownie będą leczeni w szamotulskim szpitalu.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego od dnia 13.11.2021 od godziny 7:00 w naszym szpitalu zostanie uruchomiony obszar covidowy, który zlokalizowany będzie na 4 piętrze. Do obszaru zostaną przypisane 22 łóżka dla pacjentów z COVID-19, w tym 1 łóżko intensywnej terapii. Ma to związek z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19 w województwie i powiecie szamotulskim.

Na ten moment wszystkie oddziały, pracownie oraz poradnie szpitalne pracują bez zmian. Operacje i zabiegi odbywają się zgodnie z planem. Porody są przyjmowane, a mamy i maluchy otoczone szczególną opieką (odbywają się też porody rodzinne).

- Reklama -

Szpital jest przygotowany na ponowne uruchomienie Obszaru Covidowego z zachowaniem bezpieczeństwa dla pozostałych pacjentów. Dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek oraz infrastrukturą szpitalną. Do transportu Pacjentów z COVID-19 została wyznaczona osobna winda.

Równocześnie chcielibyśmy zachęcić do korzystania z najskuteczniejszej ochrony jaką dysponujemy
w walce z SARS-CoV-2 – szczepionki. Chronią one przed zakażeniem, a w razie ponownego zachorowania na koronawirusa, jego przebieg jest łagodniejszy. Najbliższy termin szczepień to 20 listopada 2021r – informuje SP ZOZ.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -