- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Obrzycko: Policjanci zapobiegli samobójstwu

Szybka reakcja dzielnicowych z Obrzycka okazała się nieoceniona. Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i uratowali mężczyznę, który planował popełnić samobójstwo.

Wczoraj (10. 05. 2017 r.), po godzinie 18. 00 dzielnicowi z Obrzycka sprawdzali tereny leśne w okolicy miejscowości Zielonagóra. Policjanci patrolowali miejsce za skradzionym na terenie powiatu pojazdem marki Peugeot Boxer.

Ku ich zdziwieniu, przy leśnej drodze natrafili na mężczyznę, który siedział sam przy drzewie, na którym wisiała lina. Policjanci natychmiast zainteresowali się mężczyzną. W rozmowie z nim okazało się, iż przechodził załamanie psychiczne. Mężczyzna wyznał policjantom, iż ma zamiar się powiesić. Mieszkaniec naszego powiatu znajdował się w miejscu mało uczęszczanym przez ludzi, więc gdyby nie fakt, że znaleźli się tam dzielnicowi z Obrzycka, miałby znikome szanse na to, że znajdzie się tam ktoś, kto udzieliłby mu pomocy.

- Reklama -

Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, iż realnie myślał o samobójstwie. Policjanci starali się odwieść go od tych zamiarów. Z uwagi na jego zły stan psychiczny funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Zdecydowane i profesjonalne działanie dzielnicowych pomogło uniknąć śmierci. Mieszkaniec powiatu szamotulskiego został przekazany w ręce załogi pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu fachowej pomocy medycznej.

KPP w Szamotułach
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe