-5 C
Szamotuły
środa, 3 marca, 2021

Obrzycko. Ćwiczenia strażaków z zakresu ratownictwa lodowego

Polecamy

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrycku wykorzystali mroźną aurę i przeprowadzili ćwiczenia na Jeziorze Samołęskim w gminie Wronki.

W ostatnim czasie wiele osób wchodzi na zamarznięte zbiorniki wodne, nie zdając sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa. Załamanie się tafli lodu jest śmiertelnym zagrożeniem.

Na takie sytuacje postanowili przygotować się strażacy z OSP Obrzycko, którzy 13 lutego wybrali się na szkolenie na jeziorze w Samołężu. Ćwiczenia odbyły się pod okiem Komendanta Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Obrzycku Leszka Nawrockiego, a głównym ich założeniem było wyciągnięcie osoby poszkodowanej, pod którą załamała się tafla lodu, za pomocą sani lodowych. 

- Reklama -

-Dzięki tym ćwiczeniom poznaliśmy zasady udzielania pomocy poszkodowanym znajdującym się w akwenach oraz wykorzystywaniu „sań lodowych” do akcji ratunkowej – informują strażacy z Obrzycka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu.-Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50...