- Reklama -
26.4 C
Szamotuły
środa, 10 sierpnia, 2022

Oborniki. Wypadek z udziałem szamotulskiej karetki. W akcji śmigłowiec LPR

W piątek, 10 kwietnia o godzinie 8:50 na DK 11 w Obornikach, doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem karetki ze Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Obornikach, OSP Ocieszyn, OSP Dąbrówka Leśna, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR oraz policję.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu Kierujący Działaniem Ratowniczy stwierdził, że w zdarzeniu uczestniczyły 3 pojazdy: 2 samochody osobowe i karetka pogotowia przewożąca pacjentkę. W wyniku zderzenia karetka przewróciła się na bok. Wewnątrz karetki znajdowała się uwięziona w przedziale medycznym poszkodowana – pacjentka transportowana do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem ratowników – informuje Państwowa Straż Pożarna w Obornikach.

- Reklama -

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do pacjentki uwięzionej w pojeździe, udzielili pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR, postawili ambulans na koła, usunęli uszkodzone pojazdy z jezdni, dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunęli pozostałości rozbitych pojazdów.

Pacjentka ambulansu została po wypadku przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do jednego ze szpitali poznańskich. Obecnie nie znamy jeszcze stanu jej zdrowia. Załoga karetki jest obecnie pod opieką naszego szpitala. Lekarka nie jest hospitalizowana. Ratownik medyczny i kierowca przebywają obecnie w Oddziale Chirurgicznym i przechodzą dalsze badania – informuje Michał Wasielewski ze Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Do szpitala przetransportowano łącznie 5 osób. Nie są znane jeszcze dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracowała policja.

W związku z wypadkiem i wyłączeniem z pracy części Personelu, SP ZOZ stara się zapewnić na czas Wielkanocy pełną obsadę dyżurową w karetkach systemowych. W razie potrzeby będziemy wspierani przez ambulanse z sąsiednich powiatów – dodaje Michał Wasielewski.

fot. PSP Oborniki

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe