- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś w samo południe w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane przez muzeum, Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Szamotulskiego w osobach: Wicestarosty Beaty Hanyżak oraz Przewodniczącej Rady Marii Przybylskiej. Obecny był także zastępca Burmistrza Szamotuł Dariusz Wachowiak, proboszcz parafii kolegiackiej ks. kanonik Mariusz Marciniak, a także Sławomir Hazak reprezentujący TG „Sokół”.

- Reklama -

Witając zgromadzonych w sali koncertowej muzeum, Elżbieta Ratajczak – opiekun Szamotulskiego Koła WSPAK, nie kryła radości z faktu, że bardzo dużo młodzieży postanowiło wziąć udział w obchodach. Podkreślał to także Sławomir Hazak, który wspominał nazwiska wielu Żołnierzy Niezłomnych, wyjaśniając przy tym jak ważną postacią dla Polski był i nadal jest rotmistrz Witold Pilecki. Przekonywał do tego zresztą poruszający film „Pilecki” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, który publiczność chwilę później miała okazję obejrzeć.

W dalszej części obchodów przedstawiciele władz samorządowych wraz z młodzieżą złożyli biało – czerwone wiązanki kwiatów pod „kamieniem pamięci” przy bazylice kolegiackiej w Szamotułach. Oddano również hołd zasłużonemu szamotulaninowi – gen. Marianowi Orlikowi.

Źródło: www.powiat-szamotuly.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe