Nowy respirator w szamotulskim szpitalu

0

W poniedziałek, 23 marca, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Włodzimierz Kaczmarek, w obecności Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, przekazał na rzecz SP ZOZ w Szamotułach nowy respirator o wartości prawie 43 tys. zł.

Urządzenie będzie niezwykle przydatne do podtrzymywania funkcji życiowych Pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową – jednego z typowych objawów zakażenia koronawirusem.

Respirator przekazuję nie w swoim imieniu, a wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły. Wszyscy złożyliśmy się na ten cel – mówił Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek – W obliczu zagrożenia musimy się jednoczyć. Cieszę się, widząc wzajemną pomoc wśród mieszkańców. My także dokładamy swoją cegiełkę wspierając Szamotulski Szpital w walce z niewidzialnym wrogiem.

Starosta Szamotulski przekazała decyzję z ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Szamotulskiego o zabezpieczeniu środków w budżecie powiatu w kwocie 100 000, 00 zł na dotację na zakup kolejnego respiratora dla szpitala.- Dziękuję Mieszkańcom Miasta i Gminy Szamotuły, dziękuję Panu Burmistrzowi za to, że kupili respirator i otwierają swoje serca na potrzeby Pacjentów. Dzięki temu zyskujemy kolejne narzędzie, które pomoże w ratowaniu zdrowia i życia ludzi – powiedział Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj