Nowy inkubator w szamotulskim szpitalu

0
dav

Efekty tegorocznej, rekordowej zbiórki WOŚP można już zobaczyć na szpitalnych oddziałach. Na Oddział Noworodkowy SP ZOZ w Szamotułach trafił nowy inkubator o wartości prawie 50 tys. zł. 

– WOŚP, oprócz pomocy dzieciom, stwarza nam, lekarzom i pielęgniarkom, warunki do poprawy opieki nad najmłodszymi pacjentami. Jednocześnie, dzięki odpowiednio przeszkolonemu personelowi dzieci i matki są pod bardzo dobrą opieką. Kilka lat temu, dzięki wsparciu fundacji, jako pierwsi na świecie mogliśmy wprowadzić program przesiewowego badania słuchu u noworodków. W imieniu całego personelu Oddziału Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Szamotułach i naszych małych pacjentów pragniemy gorąco podziękować wszystkim darczyńcom, mieszkańcom powiatu i Fundacji WOŚP za przekazany sprzęt. – mówi Hanna Perkowska, Ordynator Oddziału Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Otrzymany przez szpital inkubator należy do grona najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla małych pacjentów. Jedną z kluczowych cech urządzenia jest bardzo niski poziom głośności, który pozwala znacząco obniżyć stres noworodków. Dzięki temu są mniej podatne na negatywne konsekwencje poporodowe. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj