- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
sobota, 4 grudnia, 2021

Nowy inkubator w szamotulskim szpitalu

Polecamy

Efekty tegorocznej, rekordowej zbiórki WOŚP można już zobaczyć na szpitalnych oddziałach. Na Oddział Noworodkowy SP ZOZ w Szamotułach trafił nowy inkubator o wartości prawie 50 tys. zł. 

– WOŚP, oprócz pomocy dzieciom, stwarza nam, lekarzom i pielęgniarkom, warunki do poprawy opieki nad najmłodszymi pacjentami. Jednocześnie, dzięki odpowiednio przeszkolonemu personelowi dzieci i matki są pod bardzo dobrą opieką. Kilka lat temu, dzięki wsparciu fundacji, jako pierwsi na świecie mogliśmy wprowadzić program przesiewowego badania słuchu u noworodków. W imieniu całego personelu Oddziału Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Szamotułach i naszych małych pacjentów pragniemy gorąco podziękować wszystkim darczyńcom, mieszkańcom powiatu i Fundacji WOŚP za przekazany sprzęt. – mówi Hanna Perkowska, Ordynator Oddziału Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Otrzymany przez szpital inkubator należy do grona najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla małych pacjentów. Jedną z kluczowych cech urządzenia jest bardzo niski poziom głośności, który pozwala znacząco obniżyć stres noworodków. Dzięki temu są mniej podatne na negatywne konsekwencje poporodowe. 

- Reklama -

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -