- Reklama -
10.8 C
Szamotuły
wtorek, 21 marca, 2023

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Funkcjonariusze podczas kontroli przeprowadzonych w punktach na terenie Wronek zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Gry na automatach mogą uzależniać. Najczęściej mówi się o uzależnieniach od używek typu alkohol, narkotyki. Tym czasem wiele osób wpada w uzależnienia od hazardu. Wszystko zaczyna się niewinnie od okazjonalnych gier. Człowiek podejmuje stopniowo większe ryzyko i w pewnym momencie okazuje się, że przegrywa bardzo duże sumy pieniędzy. Staje się uzależniony popadając w problemy rodzinne, finansowe i niejednokrotnie wchodzi w konflikt z prawem.

- Reklama -

Szamotulska Komenda Policji, w zakresie rozpoznania i zwalczenia przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach, ściśle współpracuje z Poznańską Służbą Celną.

22 listopada w trakcie działań, celnicy i policjanci sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Funkcjonariusze podczas kontroli przeprowadzonych w punktach na terenie Wronek zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Urządzenia trafiły do depozytu Służby Celnej, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Akcja miała na celu ujawnienie nieprawidłowości w zakresie organizowania gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

KPP w Szamotułach

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe