- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Napadli z „bronią” na 12-latków. Ukradli 8 złotych!

Zarzuty rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń usłyszeli dwaj mieszkańcy Kaźmierza. Mężczyźni są podejrzani o przestępstwo na szkodę 12-latków. Za rozbój polskie prawo przewiduje do 12 lat więzienia.

W dniu 4 czerwca br. około godziny 17.40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Kaźmierzu. Ze zgłoszenia wynikało, iż dwóch nieznanych mężczyzn napadło na syna zgłaszającego.

Na miejscu, policjanci szamotulskiej patrolówki ustalili, iż do zdarzenia doszło na placu zabaw w okolicy kościoła w Kaźmierzu. Zgłaszający oświadczył, iż dwóch nieznanych mężczyzn w wieku około 18 lat zażądało od jego syna oraz jego kolegi wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż mężczyźni grozili 12-latkom przedmiotem przypominającym broń i uderzyli w brzuch jednego z chłopców. Przestraszeni nieletni wydali im pieniądze, które mieli przy sobie, a było to 8 zł i 20 gr.

- Reklama -

Choć przestępcy nie zdołali się znacznie wzbogacić, wystraszyli dzieci używając do kradzieży groźby i przemocy. Zgłaszający wskazał policjantom, iż sprawcy, to najprawdopodobniej mężczyźni, którzy przebywali w chwili zgłoszenia w parku.

Gdy podejrzani zorientowali się, że na miejsce przyjechali policjanci, próbowali szybkim tempem odejść w przeciwnym kierunku. To im się jednak nie udało. Funkcjonariusze dogonili ich i zatrzymali. Okazało się, iż byli to dwaj mieszkańcy Kaźmierza w wieku 17 oraz 20 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli też atrapę broni, której najprawdopodobniej mogli użyć podczas rozboju.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, szamotulscy kryminalni przedstawili im zarzuty rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. W rozmowie z policjantami nie byli pewni na co wydali skradzione dzieciom pieniądze… Stwierdzili, iż najprawdopodobniej na alkohol.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe