Najstarsza mieszkanka gminy Pniewy obchodziła 101 urodziny

1

Siostra Genowefa Zaworska w dniu 6 stycznia 2020 r. obchodziła swe 101 urodziny i  jest najstarszą mieszkanką gminy Pniewy, a zarazem najstarszą urszulanką w Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek SJK.

Siostra Genowefa zapewnia, że dobrą kondycję fizyczną i pamięć oraz trzeźwość myślenia zawdzięcza sile z niebios. Wiele godzin spędzonych na modlitwie daje Jej radość z życia i siłę do dalszej modlitwy – nie tylko za siebie ale co najważniejsze za gminę i ojczyznę.

Starsze pokolenia mieszkańców Pniew pamiętają siostrę Genowefę  z wieloletniej posługi na probostwie parafii św. Wawrzyńca. Na plebanii urszulanka przepracowała 18 lat opiekując się domem, a przede wszystkim kuchnią. Pracę w parafii zakończyła w 1998 roku. Do dziś z sentymentem wspomina ten okres.

W dniu 9 stycznia br. życzenia od mieszkańców gminy Pniewy jubilatce złożył burmistrz Jarosław Przewoźny w towarzystwie z-cy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Danuty Porwich. Jubilatka ochoczo przyjmowała gości wspominając i dopytują o mieszkańców miasta których zna i pamięta z czasów pracy na plebanii kiedy proboszczem i dziekanem dekanatu pniewskiego był ks. kanonik Marian Maciejewski.

« 1 z 4 »
Zobacz więcej:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.