- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Z młodzieżą o zagrożeniach w sieci

Około 90 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach uczestniczyło w prowadzonych przez policjantów działaniach profilaktycznych na temat „Dwóch stron sieci”.

Spotkanie, którego celem było zapobieganie negatywnym wydarzeniom, które mogą spotkać młodzież za pośrednictwem Internetu, prowadzili dzielnicowy oraz profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Internet ma dwie strony. Może stanowić pomoc w nauce, jest źródłem wiedzy, pozwala na szybkie nawiązanie kontaktu ze znajomymi, z drugiej zaś strony może być miejscem stosowania cyberprzemocy oraz narzędziem wykorzystywanym przez przestępców, popełniających czyny o charakterze seksualnym.

Właśnie dlatego policjanci omówili z młodzieżą m. in. problematykę cyberprzemocy rówieśniczej oraz niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem znajomości przez Internet. Podczas spotkania funkcjonariusze wykorzystali kreskówki profilaktyczne.

Policjanci wyjaśnili również młodzieży, że popełnianie przez nich czynów zabronionych może przynieść konsekwencje. Młodzi ludzie, czasem nieświadomie, stają się sprawcami lub ofiarami cyberprzemocy. Najczęstszymi jej formami są: rozsyłanie kompromitujących materiałów (np. filmów, zdjęć), nękanie, poniżanie za pomocą komentarzy/ komunikatorów internetowych, podszywanie się pod inną osobę itp. Właśnie dlatego, warto na bieżąco wyjaśniać młodzieży na czym polegają te czyny zabronione i jakie mogą przynieść konsekwencje – informuje Sandra Chuda z KPP w Szamotułach

fot. KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe