- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Młodzi mieszkańcy Szamotuł podejrzani o kradzieże sprzętu RTV i alkoholu

Zarzuty za kradzieże sklepowe usłyszeli dwaj mieszkańcy Szamotuł, którzy zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu. Za przestępczy proceder, mężczyznom grozić może do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowych w jednym ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Z ustaleń wynikało, iż kradzieży kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu od dnia 30 stycznia, do dnia zgłoszenia dokonywali dwaj mężczyźni. Ich łupem miały paść sprzęty elektroniczne.

Jeden ze sprawców został ujęty przez pracowników sklepu. Był to 25-letni szamotulanin. Drugi z kolei uciekł, jednak został rozpoznany na nagraniach z monitoringu. Jego zatrzymanie przez policjantów było więc kwestią czasu. Był to 24-letni mieszkaniec Szamotuł.

- Reklama -

W trakcie sprawdzania terenu miasta za podejrzanym o kradzież, szamotulscy patrolowcy znaleźli go na ul. Ratuszowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Obaj podejrzani trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W tym czasie zbierano materiał dowodowy w sprawie, z którego wynikało, iż w krótkich odstępach czasu, działając w ten sam sposób, mężczyźni dokonali kradzieży sprzętów elektronicznych w sklepie na łączną kwotę ponad 1700 zł. Taki czyn stanowi przestępstwo.

Dodatkowo, policjanci ustalili, iż ci sami mężczyźni osobno dokonywali kradzieży m.in. artykułów alkoholowych, perfum czy artykułów spożywczych w innych sklepach. W tym przypadku łączna wartość  strat nie przekroczyła 800 zł, więc zatrzymani odpowiedzą przed sądem również za wykroczenia.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za przestępstwo grozić im może do 5 lat więzienia, natomiast za wykroczenia polskie prawo przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywnę.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe