- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Młodzi mężczyźni zatrzymani za kradzieże tablic rejestracyjnych, paliwa i katalizatorów

Policjanci z Obrzycka oraz kryminalni z Szamotuł ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże m.in. tablic rejestracyjnych, paliwa i katalizatorów. Podejrzani usłyszeli liczne zarzuty.

Sprawa rozpoczęła się 18 listopada ubiegłego roku, kiedy to w miejscowości Piotrowo w gminie Obrzycko nieznani sprawcy włamali się do opla, skąd ukradli radio. W tym samym czasie i w tej samej miejscowości, z zaparkowanego audi ukradli tablice rejestracyjne i katalizator.

Pracując nad sprawą kradzieży oraz włamania, policjanci z Obrzycka oraz kryminalni z Szamotuł natrafili na trop podejrzanych. Wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn: 24-letniego mieszkańca Buku oraz 19-latka i 22-latka z Dusznik.

- Reklama -

Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli liczne tablice rejestracyjne, a także katalizatory i radia samochodowe mogące pochodzić z przestępstw i przedmioty mogące służyć do ich popełnienia. Dodatkowo, w domu 24-latka policjanci znaleźli też narkotyki – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego, mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w przypadku części zdarzeń mężczyźni działali w różnych konfiguracjach osobowych.

Największą liczbę zarzutów usłyszał mieszkaniec Buku, który jest podejrzany o włamanie do samochodu i kradzież radia w Piotrowie, kradzież katalizatora i tablic rejestracyjnych w Piotrowie, a także, kradzieże tablic rejestracyjnych i paliwa w Bobulczynie, we Wronkach, w miejscowości Przyłęk, Gorzyń, Kozie Laski, Nowe Gorzycko. Podejrzany jest również o trzykrotne prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu oraz o udzielenie i posiadanie narkotyków. Ponadto 22-latek z Dusznik usłyszał jeden, a 19-latek z tej samej miejscowości trzy zarzuty za przestępstwa – dodaje policjantka.

Sprawa jest w toku. Podejrzanym grozi nawet 5 lat więzienia.

Fot. KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe