- Reklama -
-9.9 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Mieszkańcy Sędzinka mogą już korzystać z nowego boiska

Gmina Duszniki zakończyła w październiku kolejną ważną inwestycję.

Chodzi o modernizację boiska przy Szkole Podstawowej w Sędzinku, która została sfinansowana dzięki wsparciu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2022”.

Nowe boisko wielofunkcyjne charakteryzuje się wysokiej jakości nawierzchnią poliuretanowo-gumową. Mieści w sobie dwa boiska do gry w koszykówkę, jedno do gry w siatkówkę oraz jedno do gry w piłkę ręczną, wyposażone w odpowiedni sprzęt.

- Reklama -

Prace obejmowały jednak nie tylko wykonanie samego boiska, ale również wiele prac przygotowawczych i dodatkowych: wymianę podbudowy wraz z wymianą gruntu, wycinkę krzewów, wykonanie ścieżek z kostki betonowej oraz nowego ogrodzenia od strony ulicy Szkolnej. Została również wykonana nowa instalacja elektryczna oświetlenia zewnętrznego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 926 tysięcy złotych, z czego 231 tysięcy złotych stanowiło dofinansowanie pozyskane przez gminę z programu „Sportowa Polska”. Wykonawcą modernizacji była firma Mardo Sport Sp. z o.o. z Puszczykowa.  Inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy infrastruktury sportowej i jakości życia mieszkańców Sędzinka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe