- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Mężczyzna, który spowodował wypadek w Bobulczynie, dwie godziny wcześniej okradł komis

Policjanci z Wronek zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzewanego o kradzież z włamaniem do komisu telefonów komórkowych. Z salonu zniknęło ponad 50 telefonów, wartych w sumie około 40 tysięcy złotych. Mężczyzna jest również podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego. 39-latek trafił do aresztu.

W minioną sobotę (29 grudnia br.) około godziny 18.30, policjanci z Wronek otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło we Wronkach. Nieznany sprawca włamał się do komisu, skąd ukradł ponad 50 sztuk telefonów komórkowych oraz kurtkę. Poszkodowany wycenił poniesione straty na około 40 tysięcy złotych.

- Reklama -

Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy z Wronek pracował też technik kryminalistyki z Szamotuł. Policjanci rozpytali okolicznych mieszkańców, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli pozostawione na miejscu włamania ślady.

Podejrzenia padły na obywatela Ukrainy, który dzień wcześniej był w okradzionym komisie. Policjanci uzyskali zdjęcie podejrzewanego i opatrolowali za nim pobliski teren.

Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy po godzinie 22. Wroniecka patrolówka odnalazła go w Dobrojewie. Na widok policyjnego radiowozu, mężczyzna zaczął uciekać, jednak po podjętym pościgu szybko został zatrzymany.

39-letni obywatel Ukrainy zatrzymany przez patrolowców, to ten sam mężczyzna, który jadąc nieoświetlonym rowerem, najprawdopodobniej chwilę wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym w Bobulczynie. Podejrzany uciekł z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu okazało się, iż był nietrzeźwy.

Przy mężczyźnie znaleziono kilka telefonów komórkowych oraz kurtkę, które pochodziły z kradzieży z włamaniem do komisu.

39-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz spowodowania wypadku drogowego. Postępowania w niniejszych sprawach są w toku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzeń.

Wczoraj, na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Najbliższe 3 miesiące spędzi więc w areszcie.

Za spowodowanie wypadku drogowego polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia, za kradzież do 5 lat więzienia, natomiast za kradzież włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe