- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Magnetyczna kostka Rubika – neocube

Artykuł sponsorowany

Od ponad dekady świat oszalał na punkcie neocube, czyli zabawki złożonej z magnetycznych kulek. W niektórych rejonach świata pojawiła się ona znacznie szybciej niż w innych, jednak niezależnie do tego, zawsze robiła furorę. Najlepszym przykładem są tysiące filmików na YouTube, które pokazują możliwości tej genialnej w swojej prostocie zabawki. Swoje właściwości magnetyczna kostka Rubika zawdzięcza silnemu przyciąganiu kulek stworzonych z magnesów neodymowych.

Ten niezwykły rodzaj magnesu został wynaleziony stosunkowo niedawno, zastępując w dużej mierze magnesy ferrytowe. Oczywiście nie wszędzie, gdyż ceramiczny magnes ferrytowy ma także swoje niepowtarzalne, potrzebne właściwości, których neodym nie zastąpi. Jednak magnesy neodymowe, to dużo większa siły przyciągania, która powstała dzięki innemu procesowi tworzenia i innego wykorzystania materiałów.

Magnes neodymowy to mieszanka żelaza, baru i neodymu, czyli niezwykle rzadkiego metalu. Tworzony jest za pomocą prasowania proszku na gorąco w polu magnetycznym.

Magnetyczna kostka Rubika – co można z nią robić?

Sama magnetyczna kostka Rubika to nic innego jak zestaw kilkuset neodymowych kulek. Zazwyczaj 216 lub 512 sztuk. Taka liczba pozwala na złożenie z nich idealnych sześcianów, które pozwolą jednocześnie na fajną zabawę. W zależności do zestawu, używa się w nich najczęściej kulek o średnicy 5 milimetrów. Choć można też spotkać i mniejsze, i większe.  Należy pamiętać, że wszystkie zestawy można ze sobą łączyć, zapewniając sobie jeszcze więcej zabawy.

Wbrew pozorom zabawa kulkami neodymowymi to tysiące możliwość. Można z nich tworzyć wiele różnych brył, nie tylko sześciany. Wręcz przeciwnie, niektóre z form stworzonych przez użytkowników zadziwiają. Jednocześnie wcale nie jest to takie proste. Aby uzyskać ładną i trzymającą się w odpowiedni sposób figurę przestrzenną, budowa z neocube musi być dobrze przemyślana, a kulki ułożenie tak aby działały na nie zrównoważone siły magnetyczne. W przeciwnym razie po prostu zrobi nam się z tego kupka poprzyczepianych do siebie kulek.

Dla kogo magnetyczna kostka Rubika?

Neocube to zabawa dosłownie dla każdego. Świetnie będą się bawić zarówno dorośli jak i dzieci. Jeżeli ktoś jest twórczy i lubi kombinować magnetyczna kostka Rubika będzie trafiała do jego rąk wyjątkowo często. Może być zabawą na wolne chwile, a także metodą na odstresowanie. Należy jednak pamiętać, że neocube nie może być kupowany dla małych dzieci. Połknięcie kulki może skończyć się tragicznie.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -