- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Lokalni działacze PiS: „Brońmy Kościół przed lewacką dziczą”

We wtorkowy wieczór odbył się drugi w Szamotułach protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją RP.

Teraz zgodnie z polskim prawem będzie można przerwać ciążę jedynie w dwóch przypadkach: gdy stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety oraz gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego, m.in. gwałtu.

- Reklama -

Po orzeczeniu prezes Julii Przybłęskiej, od 22 października przez Polskę przetacza się fala manifestacji dających wyraz niezadowolenia z poczynań rządu i Trybunału Konstytucyjnego. O możliwość aborcji ze względów embriopatologicznych walczą również mieszkanki powiatu szamotulskiego.

Wczoraj o godzinie 19 mieszkanki Szamotuł na znak protestu wywiesiły przed biurem poselskim Marty Kubiak czarne ubrania. „Nie jesteśmy bydłem, z którym można tak pogrywać” – mówiła jedna z protestujących przed biurem posłanki PiS. Po spotkaniu w centrum miasta „spacerowicze” udali się pod kościół św. Krzyża. Tam, według informacji zamieszczonych na fanpag’e PiS Obrzycko, który szczyci się, że jest „stroną działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Ziemi Obrzyckiej”, odbywało się akurat zgromadzenie, które miało na celu obronę kościoła przed „lewacką dziczą”. „Obrońcy” nie zrobili jednak dużego wrażenia na protestujących. „Wypierd**ać”, „jeb*ć PiS” – m.in. takie okrzyki padły wczoraj pod szamotulskim kościołem. -Kilkadziesiąt osób broniło dziś dostępu do szamotulskich kościołów przed protestującymi – informował wczoraj profil PiS Obrzycko. „Modlitwa to silna broń, modlitwą odpowiedzieliśmy na szykany, wulgaryzmy protestujących (…) Dziękujemy za akcję i widzimy się znowu kiedy tylko ta lewacka dzicz będzie zagrażać Kościołom” – w takim „pokojowym” nastroju wypowiadali się o wczorajszym proteście lokalni działacze i sympatycy PiS z Ziemi Obrzycko.

Obie strony protestu zapowiedziały kolejne spontaniczne spotkania. Słuchając wczorajszego wystąpienia prezesa PiS i patrząc na dotychczasowy przebieg strajku, nie można wykluczyć, że również w Szamotułach protesty przybiorą bardziej radykalną formę.

  1. Poieram. Trzeba się przebudzić. Trzeba bronić naszych kościołów nie tylko patrzeć oburzać się i niestety tylko bezradnie milczeć.

      • Chyba Ty nie zrozumiałeś komentarza Marzeny, która opiera działania PiS a nie artykuł ….GENIUSZU LEWACKI HEHE

  2. W dzisiejszych czasach kościół jest atakowany przez to, że jakiś jeden facet stoi na czele rządu i kazał swoim ludziom go bronić co jest szczytem głupoty.
    Kościół to jedno, a politycy drugie. Kościół nie jest niczemu winny, że ludzie wybrali taki rząd. Mam nadziej, że ludzie zrozumieją, gdzie iść- pod sejm,pod biura poselskie- i zostawią kościół w spokoju.

  3. Co budynek kościoła zrobił takiego złego że rzuca się kamieniami i maluje go? To jest zdziczenie ludzi szukają aby się wyładować zrobić zadymę i tyle.Nie chodzi już o kobiety tylko o to żeby robić zadymę! Zobaczmy kto protestuje młodzież 15- 17 lat czyli do szkoły nie chodzimy ale na ulicy robimy zadymy bo to coś fajnego! Brak słów na to zdziczenie, a kobieta jak będzie chciała usunąć ciążę to i tak usunie bez pomocy kleru lub polityków!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe