- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

LeśnaCup, czyli siatkarskie Mikołajki na Leśnej

W najbliższym tygodniu, 6-7 grudnia we wronieckim Zespole Szkół nr 1 zorganizowany zostanie siatkarski turniej LeśnaCup, rozgrywany pod patronatem firmy ENEA S.A. oraz Powiatu Szamotulskiego.

We wtorek siatkarskie zmagania rozpoczną drużyny złożone z uczniów Leśnej. Warto zaznaczyć, że piłka siatkowa staje się flagowym sportem szkoły, popularnym zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli ZS nr 1, którzy w coraz większej liczbie biorą udział w regularnych treningach. Do udziału w mikołajkowym turnieju zgłosiło się aż 8 zespołów.

- Reklama -

W środę natomiast LeśnaCup będzie miała swoją międzyszkolną odsłonę, ponieważ na Leśną zjadą drużyny z 9 okolicznych szkół podstawowych. Będzie to zarówno okazja do sportowej rywalizacji, jak i do zapoznania się z tym, co Zespół Szkół nr 1 we Wronkach ma do zaproponowania absolwentom szkół podstawowych.

Patronat nad dwudniowym turniejem objęła, pani Beata Hanyżak, Starosta Powiatu Szmotulskiego, oraz firma ENEA S.A. i Enea Operator. Współpraca z firmą ENEA jest nieprzypadkowa, bowiem od obecnego roku szkolnego, dzięki umowie partnerskiej, na Leśnej młodzież uczy się na kierunku technik energetyk.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe