- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Włodzimierz Kaczmarek wygrał drugą turę

Włodzimierz Kaczmarek wygrał drugą turę wyborów samorządowych i przez następne 5 lat będzie pełnił funkcję burmistrza Szamotuł. Wyniki są jeszcze nieoficjalne.

O fotel burmistrza w drugiej turze, walczyli Katarzyna Białasik oraz Włodzimierz Kaczmarek, poniżej podajemy nieoficjalne wyniki:

 • Katarzyna Białasik: 4393 głosów (43,94%)
 • Włodzimierz Kaczmarek: 5605 (56,06%)
 1. Szamotuły uratowane przed Lesicki i Słońcem. Ale trzeba jej przyznać, że nieźle się kamuflowała do samego końca.

 2. Z całym szacunkiem dla pani Kasi kampanie miała dobrze przygotowaną ale debata ją pogrążyła w ogóle się nie przygotowała lub nie umiała się przygotować merytorycznie bardzo słabiutko jak na osobę po studiach prawniczych

 3. Niech każdy przyszły kandydat zapamięta: z poparciem PIS i Lesickiego, nie da się wygrać w Szamotułach.

 4. Normalność pozostanie w Szamotułach, brawo Kaczmarek, brawo Szamotulanie cwaniactwo, lenistwo(oprócz kampanii) brak pomysłu na Szamotuły zostały ukarane. Teraz z mamą możecie razem płakać, brawo Szamotuły

 5. Jacy Wy jesteście głupi. Popieracie cwaniactwo i olewactwo. Macie rację, że p. Kasia nie popisała się, ale Kaczmarek wypadł tak samo jak ona. Brak słów. Proponuję zaorać Szamotuły. Nic już z nich nie będzie.

 6. Ciekawe jak to jest, wybory trwały do godz 21, do tego czasu urny zamknięte , a o 19.30 czyli półtora godziny przed zakończeniem głosowania, już przygotowywali w Rycerskiej świętowanie zwycięstwa Burmistrza Kaczmarka i wiedzieli że wygrał.

 7. Pani K.Białasik musi dojść sama do tego,że jeśli będzie się otaczać takimi personami jak Pani RJ i ML to zawsze przegra wybory nawet jakby kontrkandydatem była mysz ze stodoły sołtysa.U mnie coś takiego zadziałało.Dałem głos WK z tych właśnie powodów

  • Pani Białasik już nic nie musi, w tej kadencji powstaną obwodnice, zniknie meblarnia, przebudują Chrobrego, odnowią targowisko. To była jej ostatnia szansa. Za 5 lat jedynym jej argumentem będzie jeziórko. No i miejmy jeszcze nadzieję, że Michalak wystartuje i wszystkich pozamiata.

 8. Wybrać znowu tego nieudacznika i lenia ! Durnie … Zrobił z Szamotuł zadupie, wiochę z której można tylko wiać. Ani pracy, ani pozyskania inwestorów, ani obwodnicy, ani nawet internetu na światłowodzie, ani parkingów itp.

  • W Szamotułach po pierwsze nie ma pracowników, wiele tutejszych firm zmaga się z ich brakiem, więc co ci tu za firma powstanie? Po drugie nie ma obwodnicy, i to nie jest wina obecnego burmistrza, za którego widać, że coś sie zaczyna dziać w tym temacie. Po trzecie specjaliści i tak jadą do Poznania, Tarnowa itp.

   • Oczywiście że są pracownicy. Tu mieszka 19 tyś ludzi prawie do diabła. Tylko firm jest mało i są małe i g…płacą. To ludzie szukają pracy gdzie indziej. Tarnowo Podgórne, Buk itd. …tam jest firma przy firmie, również wielkie międzynarodowe koncerny. Ludzie z całej Polski tam do pracy przyjeżdżają. Można można. A Kaczmarek co w tym zakresie zrobił ? Młodzi ludzie nazywają Szamotuły zabitą wiochą i wieją jak tylko mogą. Facet inwestuje owszem, ale w festyny, rowery, koszmarne rzeźby-maszkary, inscenizacje, teraz miliony wleje w modernizacje rynku … psu na budę potrzebną, itp
    Znam mieścinę 3tyś ludzi. na wschodzie kraju. W ciągu 10 lat zmieniła się nie do poznania. Nowoczesny dworzec PKP (u nas syf, zapale rudery), wieki wiadukt, wydzielony obszar przemysłowy, kilka firm bo jest siła robocza, itp. Można można.
    Się zajął obwodnicą. G zrobił przez 5 lat w tym zakresie. Nie ma ani projektu, za zatwierdzeń, ani pieniędzy. Dokładnie zero, dziekuje za takie zajmowanie.
    Gmina tak samo na mojej działce i sąsiadów buduje droge, plany jej budowy są od …30 lat, a dziś poza pzp. nie ma nic i se będziemy czekać kolejne dziesiątki lat….. Taki to inwestor wielki. Kaczmarek na sołtysa wsi może się nadaje, ale Szamotuły powinny go pogonić, bo zasługują na kogoś większego formatu. Człowieka z wizją, pomysłami a nie biurokratę. A tak jesteśmy i będziemy w tyle za innymi podpoznańskimi gminami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe