- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
czwartek, 8 grudnia, 2022

Koronawirus. Od jutra zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną wprowadzono ograniczenia w bezpośredniej obsłudze klientów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Szamotułach. Większość spraw załatwimy zdalnie. Zamiany obowiązują od 5 listopada do 4 grudnia 2020 roku.

Poniżej komunikat starostwa:

- Reklama -

Rejestracja pojazdów

W związku z nowymi okolicznościami zalecamy rejestrację pojazdów po wcześniejszym przesłaniu skanu dokumentów przedkładanych do rejestracji na email: [email protected] Po akceptacji przez pracownika przesłanego skanu dokumentów klient zostanie powiadomiony mailem zwrotnym o kompletności dokumentów oraz o sposobie przesłania lub dostarczenia oryginałów dokumentów do organu rejestrującego. Decyzje o rejestracji pojazdów, wraz z dowodami rejestracyjnymi, mogą być odbierane osobiście w biurze podawczym Starostwa (przez właściciela lub pełnomocnika) lub po uzgodnieniu telefonicznym mogą być wysłane Pocztą Polską za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Dla osób, które przybędą osobiście do Starostwa istnieje możliwość pozostawienia dokumentów w tymczasowym biurze podawczym z podaniem adresu poczty e-mail, nr telefonu oraz imienia i nazwiska celem umożliwienia kontaktu pracownika z osobą składająca dokumenty (zgłaszającą sprawę).

Wszelkie informacje związane z rejestracją pojazdów lub dowodami rejestracyjnymi można uzyskać wyłącznie telefonicznie, pod numerami telefonów:

  • Sprawy związane z wydawaniem dowodów rejestracyjnych – 61 292 87 34,
  • Sprawy związane z rejestracją pojazdów – 61 292 87 32/33

Prawo jazdy

Doręczenie prawa jazdy (nowego i zatrzymanego) oraz wyrobienie profilu kierowcy możliwe będzie poprzez wysłanie dokumentu Pocztą Polską, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym:

– Sprawy związane z wydawaniem praw jazdy: 61 292 87 36/38

Zgłoszenia zbycie /nabycie pojazdu

Zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP należy przesłać wyłącznie: drogą elektroniczną przez platformę epuap.gov.pl lub tradycyjnie za pomocą Poczty Polskiej na adres tutejszego Starostwa.

Przypominamy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, za niedokonanie w okresie 30-dniowym rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju UE albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, nie będą nakładane żadne kary, gdyż ustawowy termin został wydłużony do 180 dni. W związku z powyższym, w obecnej sytuacji, prosimy o przełożenie terminu dokonania czynności zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu, gdyż sprawy te można będzie zrealizować w późniejszym terminie.

Dowody rejestracyjne pojazdów

Przypominamy, że od listopada 2018 r. właściciele pojazdów nie muszą posiadać przy sobie podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego gdyż wszystkie dane o pojeździe są uzyskiwane przez odpowiednie służby z ewidencji CEPiK.

Ponadto informujemy, że od 04 grudnia br. wygasa obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu wyczerpania miejsca na wpis diagnosty o przeprowadzonym badaniu technicznym w dowodzie rejestracyjnym.

Wydane pozwolenia czasowe zachowują swoją ważność pomimo, że w tych dokumentach widnieje miesięczny termin ważności. Zatem informujemy, że obecnie nie ma także potrzeby aby osoby, które mają do odbioru stały dowód rejestracyjny zgłaszały się po jego odbiór, ponieważ wydane pozwolenie czasowe jest nadal ważne do 2 tygodni po dniu ogłoszenia odwołania pandemii.

UWAGA

Rezerwacja internetowa wizyt

Ponadto informujemy, że z dniem 05 listopada br., w związku z wprowadzeniem nowych zasad funkcjonowania Wydziału, rezerwacja internetowa wizyt zostaje zawieszona do 4 grudnia 2020 r. a dokonane rezerwacie anulowane.

System kolejkowy (biletomat)

W związku z koniecznością ograniczenia bezpośredniego kontaktu z klientami i przejściem Wydziału w tryb pracy on-line informujemy, że do 4 grudnia 2020 r. zawiesza się funkcjonowanie systemu kolejkowego.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe